Loading . . .
 

مقالات با عنوان: شيوه هاي رفتار با کودکان 3الي5 ساله

علمي 1394/10/15 - 9:00:34

 

همه مادران پس از گذشت دو سال از زندگي فرزند دلبندشان متوجه تغييرات چشمگير در رفتار و حرکات او مي شوند.بهتر است والدين با آشنايي با خصوصيات سنين ? تا ? سالگي به رشد و پيشرفت کودک کمک بيشتري کنند.

 

کارشناسان مي گويند در اين سال ها کودک مي تواند راحت تر احساس خود را با کلمات ابراز کند، توانايي کنترل هيجانات، خشم و ترس را پيدا مي کند، کمتر به ديگران وابسته است و ياد مي گيرد براي وابسته نبودن به ديگران بهتر است خودش کارهايش را انجام دهد. در اين مطلب روش هايي که مي تواند به بچه ها در اين سن کمک شاياني کند، آمده است.

 

?) به او يادآوري کنيد که براي شما موجودي منحصر به فرد است. رشد شخصيت کودک شما به طرز نگرش و رفتارهاي شما بر مي گردد. رابطه عاطفي و محبت آميز به تنهايي کافي نيست. بايد بداند احترام فوق العاده اي نزد شما دارد تا بتواند با تکيه بر توانايي هايش پيش برود.

 

?) با او بازي کنيد. بازي در اين سن نقش بسيار مهمي در تکامل شخصيت او بازي مي کند. به او فرصت بازي بدهيد و خود با او همبازي شويد، او در بازي از نظر فيزيکي، ذهني و احساسي به بلوغ مي رسد. ياد مي گيرد در گروه فعال باشد، درگيري را پشت سر بگذارد، قوه تخيلش را به کار بيندازد و براي مشکلات مختلف راه حل پيدا کند. وقتي بچه ها بازي مي کنند قدرت تصميم گيري مي يابند و اين کار به آن ها در کشف دنياي پيرامونشان کمک زيادي مي کند.

 

?) از دادن لقب به او خودداري کنيد. به او در شکل گيري شخصيتش کمک کنيد بنابراين او را خجالتي، قلدر، خشن و يا هر چيز ديگري توصيف نکنيد.

 

?) الگو باشيد. طبيعي است که او شما را الگوي خود قرار دهد، بنابراين الگوي خوبي براي او باشيد.


تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه ZSA می باشد